Castle-sk.com
25Júl/113

Fobofóbia – 2. Kaligynefóbia

Fanfiction

Originálny názov: Phobophobia
Autor: ekc293
Prekladateľ: AmyF
Počet kapitol: 15
Rating: T
Popis: Fobofóbia – strach zo strachu alebo fóbií. Kolekcia jednorazových poviedok, ktoré sú inšpirované iracionálnym strachom.

----------------------------------------------------------------------------------

Kaligynefóbia – Strach z krásnych žien

 

Rick Castle bol vždy miláčikom žien.

Od čias keď bol ešte len v plienkach na matkinom natáčaní, si ostatné herečky hrkútali aký bol rozkošný. Keď vyrástol z dojčaťa na batoľa, známe jeho matky sa viac a viac do neho zamilovávali. Keď začala škola, jeho rozkošná tvár a prekvapivo modré oči očarili jeho učiteľov i spolužiakov. Dievčatá sa s ním chceli vždy na ihrisku hrať.

Keby ste sa spýtali muža, o ktorom hovoríme, Rick Castle by vám povedal, že naposledy mal problém s dievčaťom keď mal trinásť a mutoval mu hlas.

Po trápnych rokoch puberty Rick Castle konečne rozohral poriadnu hru. Aj keď nebol „obľúbeným“, nikdy nemusel dlho hľadať niekoho na školské plesy.

Nie, Rick Castle nikdy nemal problémy s dámami. Vlastne sa našiel obklopený nádhernými ženami počas väčšiny svojho dospelého života. Nieže by mu to vadilo. Prekrásnym ženám sa páčil a jemu sa páčili ony. Krásne ženy mu boli známe.

Až dovtedy, kým nestretol detektívku Kate Beckettovú.

Áno, prekrásnej detektívke, ktorú sa rozhodol sledovať pri práci, sa úspešne podarilo niečo, čo sa žiadnej inej žene (okrem jeho dcéry a občas jeho matky) nikdy nepodarilo urobiť za celé tie roky, ktorými sa pretĺkal svetom.

Desila ho.

Neexistovala jediná vec na Kate Beckettovej, ktorá by ho nedesila každý deň, ktorý s ňou strávil.

Tak napríklad jej práca. Zakaždým keď Kate ide do práce existuje možnosť, že sa už nikdy nevráti domov. Trávi svoje dni zhováraním sa a naháňaním ľudí, ktorí nemajú žiadne zábrany v tom, aby vzali život inej ľudskej bytosti. Určite by ich netrápilo, keby pripravili o život ženu, ktorá má schopnosť navždy ich obrať o slobodu. Alebo aj keby ju nezabili, aspoň ju zranili tak aby vedela, že sa im nemôže postaviť a vyviaznuť nezranená, nemôže ich poraziť...

Už len z tej predstavy mu behali zimomriavky po chrbte.

Jej intelekt, hoci ho pôvodne na nej priťahoval, bol ďalšou vecou, ktorej sa obával. Bola úplne iná ako ostatné ženy, s ktorými sa doteraz stretol. Obával sa rozhodnutí, ktoré vedel že môže urobiť. Mohla sa rozhodnúť, že už ho má plné zuby; že výhody toho mať ho nablízku prevýšili negatíva, ktoré vyvolával na jej psychike každý deň. Mohla sa rozhodnúť, že ho vykopne zo svojho tímu. Alebo sa mohla rozhodnúť, že ho natrvalo vylúči zo svojho života, preruší s ním všetky kontakty a nikdy viac s ním už neprehovorí.

Rick si nikdy nebol úplne istý na čom pri Kate bol.

Ďalej sa Rick bál aj jej tela. Presne vedela čo mu spôsobuje zakaždým, keď si zahryzla do svojej pery. Presne vedela čo má urobiť, aby ho rozrušila. Kate vedela, že je príťažlivá a vedela aj ako to predviesť a zároveň zostať elegantná a vkusná.

Katine telo nútilo Ricka myslieť na nebezpečné myšlienky. Nútilo ho túžiť po veciach, ktoré by nebol nikdy v živote schopný získať. Sila týchto myšlienok a tá túžba ho desili.

Ale čo ho asi najviac desilo na Kate Beckettovej bolo jej srdce. Vedel, že za jej tvrdým zovňajškom bola emocionálne zraniteľná. Stále sa zotavovala z trhliny, ktorá sa vytvorila v jej svete po tom, čo bola zavraždená jej matka. Chránila si svoje srdce dovtedy, až kým si nebola stopercentne istá, že do neho môže niekoho vpustiť. Nevpustila ich dnu tak dlho, až kým si nebola úplne istá, že tá osoba nemá schopnosť ublížiť jej tak, ako mohla ublížiť ona im.

Určite netreba spomínať, že cez tú počiatočnú bariéru sa mnoho ľudí nedostalo.

Možno i to bolo súčasťou jeho strachu.

Kate nebola človekom, ktorý by sa podieľal na bezvýznamných vzťahoch alebo začal vzťah a nečakal by, že prerastie do niečoho väčšieho. Svoje srdce zakaždým držala pod kontrolou mysliac si, že ak zabráni všetkým vidieť kým v skutočnosti je, nebudú schopní jej ublížiť. Ak si bude každého držať na dĺžku paže, nikto sa o to ani nebude pokúšať.

A to ho desilo.

Pretože ak by nikoho nepripustila dostatočne blízko aby videl aká naozaj je, skončila by sama. Jasné, bola úchvatná a mohla si na vzťah nájsť kohokoľvek, ale byť „spolu“ nevyhnutne neznamenalo, že s nimi bola. A mať niekoho dôležitého neznamenalo, že nebola osamelá.

Existuje viacero spôsobov ako zlomiť niekomu srdce.

Desilo ho, že skôr než zistí čo sa deje, zlomí si svoje vlastné srdce tak, že už ho nikdy nebude môcť zaceliť.

A Rick mal vlastné dôvody pre to, aby zostalo jej srdce nedotknuté.

Hlavne kvôli tomu, lebo dúfal, že raz dostatočne spustí svoje steny aby mu ho dala. To svoje jej dal už dávno.

Vlastne to ho asi na Kate Beckettovej desilo najviac.

Podvolil sa faktu, že sa zamiloval do svojej prekrásnej detektívky. Bola múdra, silná, drzá a nádherná, a vedel, že nech sa stane čokoľvek, kúsok jeho srdca vždy bude patriť Kate. Daroval jej kúsok seba, ktorý už nikdy nedostane späť.

Nieže by ho chcel nazad. Veril jej viac než komukoľvek inému a vedel, že ochráni jeho srdce za každú cenu.

Ale mohla ho ochrániť, keď ani nevedela že ho má?

Určite si bola vedomá toho, že ju rešpektoval a zaujímal sa o ňu. Nenosil by jej predsa každé ráno kávu, nestaral sa o to čo jedla alebo by ju nenútil bojovať s trénovacou figurínou keby tomu tak nebolo. Musela to vedieť. Rick vedel, že Kate si bola vedomá toho, ako ho priťahuje. Musela vidieť tie jeho dlhotrvajúce pohľady. Rick si však nebol istý toho, či si pamätá čo jej povedal po postrelení na Montgomeryho pohrebe. Povedal jej, že ju miluje a myslel to vážne. Odprisahal by, že videl ako sa snažila usmiať. Ale nikdy neurobila nič čo by naznačovalo, že si pamätala čo povedal a on nikdy ani len nezmienil nič čo by jej pripomenulo ten hrôzostrašný deň. A aj keď sa Kate s Joshom rozišla už dávno, stále sa nerozhodli čo medzi nimi je, nech už to bolo čokoľvek. On vedel čo chcel aby medzi nimi bolo, ale vyčkával kým Kate neurobí prvý krok.

Kate Beckettová mala schopnosť úplne ho zničiť a ani len o tom nevedela.

Avšak Rick vedel, že Kate nie je jedinou osobou v tejto rovnici, ktorá bola schopná ublížiť tomu druhému. Bol si plne vedomý toho (aj keď k nemu možno necítila to isté), že by jej tiež mohol ublížiť. Vlastne jej už ublížil. Vedel, že jej ublížil keď znovu otvoril prípad jej matky. Vedel, že jej ublížil keď v lete odišiel s Ginou do Hamptons. A vedel aj to, že jej ublížil keď jej narovinu vymenoval všetky veci, ktoré boli v jej vzťahoch chybné. Keď jej povedal, že sa pred životom ukrýva za prípad matky. Keď jej povedal, že mala strach z toho aby bola šťastná.

A úprimne povedané, desil sa toho, že by jej znovu ublížil. Nebol si vôbec istý, či by potom so sebou dokázal ešte žiť.

Snažil sa však nedávať moc najavo ako sa cíti. Kate nemusela vedieť, že vždy keď vykročila v tých jej vysokých podpätkoch, obával sa toho že zakopne (aj keď vedel, že je v nich schopná perfektne chodiť a dokonca i bežať). Nepotrebovala vedieť, že vždy keď jej vrah dal jeden z tých viem-čo-som-urobil-a-môžem-to-urobiť-aj-tebe úškrnov, odprisahal by, že jeho srdce vynechalo zopár úderov. Kate nemusela vedieť, že sa mu snívali nočné mory o tom dni v hangári. Nočné mory o tom ako s ním zápasila a on ju zranil, len aby ju udržal pred tým, aby sa nechala zabiť. Také nočné mory, v ktorých mu neodpustila spôsob akým ju odtrhol od jej kapitána, pretože si myslela že ho môže zachrániť. A určite nepotrebovala vedieť, že sa desil predstavy budúcnosti bez nej.

Toto nepotrebovala aspoň zatiaľ vedieť.

Jedného dňa prestane mať strach z Kate. Povie jej všetky tie veci, ktoré boli napísané medzi riadkami jeho kníh: to že ju miluje, potrebuje a chce byť s ňou navždy. Dokáže jej, že môže byť všetkým po čom Kate túži a potrebuje. Ukáže jej, že ju dokáže milovať tak ako si zaslúži. Každý deň po celý zvyšok svojho života jej bude dokazovať, aká mimoriadne jedinečná je.

Ale dovtedy bude ďalej žiť v strachu z prekrásnej Katherine Beckettovej.

Autor: AmyF

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (3 hlasov, priemer: 3,67 z 5)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Komentáre (3) Spätné odkazy (0)
  1. Super :)

  2. Pěkné, pěkné :) .
    Ještě, že je hned na začátku vysvětlen ten název, to slovo je strašné… :-D
    Jinak myslím, že ty pocity Castla by i klidně mohly odpovídat počátku 4.série.


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód