Castle-sk.com
5Júl/112

Fanfiction na Castle-sk

Fanfiction

Pripravili sme si pre vás jedno malé prekvapenie. Aby nám čakanie na štvrtú sériu nášho obľúbeného seriálu Castle prebehlo príjemnejšie, prinášame vám na skrátenie čakania pravidelné čítanie. A to v podobe fanfiction.

Prinesieme vám preklady z angličtiny, ale aj vašu/našu pôvodnú tvorbu. Poviedky by sa mali uverejňovať v pravidelných intervaloch a my dúfame, že sa vám budú páčiť a nezabudnete ich komentovať a hodnotiť.

Poviedka bude obsahovať základné informácie: názov, meno autora a ak sa jedná o preklad, aj meno prekladateľa. Ďalej bude označená veková prístupnosť, takzvaný rating.  Krátky obsah o čom poviedka je a odkaz na stránku odkiaľ bola prevzatá.

Zoznam preložených i vlastných poviedok nájdete v hornej lište v zložke Extra.

No a čo je to vlastne fanfiction?

Jedná sa o písané diela, ktoré používajú postavy, prostredie a námety už existujúcich kníh, filmov, seriálov alebo komiksov. Ich tvorcovia sú fanúšikovia a šíria sa predovšetkým internetom.  Tak ako príbehy sú rôznych žánrov, aj vek autorov je rôznorodý, preto treba medzi fanfiction často poriadne pohľadať také, ktoré naozaj stoja za to.

Najrozšírenejšími pisateľmi fanfiction sú momentálne fanúšikovia knižnej série J.K. Rowlingovej Harry Potter a ona sama, ako aj mnohí iní autori písanie fanfiction na svoje vlastné diela podporujú. Mnohí ich dokonca radi čítajú.

Ak sami píšete, nebojte sa poslať poviedky na uverejnenie alebo poslať tip na kvalitnú poviedku, ktorú by sa oplatilo preložiť. Svoje tipy posielajte cez kontaktný formulár alebo píšte na našom fóre.  Pomoc s prekladom do slovenčiny alebo češtiny je tiež samozrejme vítaná.

Tak a teraz už len... príjemné čítanie.

Autor: Petraela

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (2 hlasov, priemer: 5,00 z 5)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Prečítané 374 krát, Tagy: , , , Pridať komentár
Komentáre (2) Spätné odkazy (0)
  1. Co k tomu dodat? ! Tesim sa ako male dieta ;) dobry napad

  2. Tešíme sa, že sa tešíš :D


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód