Castle-sk.com
28Mar/110

Vyšetrovanie v súdnej sieni

3x19 Law and Murder

Tento týždeň bol bohatý na spoilery z nadchádzajúcich častí. Blíži sa nám záver tretej série a pred sebou máme už len šesť častí. Mám pre vás popisy epizód, promo fotky, ukážky, videá z natáčania a mnoho ďalšieho.

POZOR! Článok obsahuje spoilery!

Telenovelová časť je za nami a vy ste si ju mohli od piatku pozrieť i so slovenskými titulkami. Svoje názory môžete vyjadriť vo fóre – vždy sa potešíme ak sa tam zjaví nejaká nová neskazená duša :D Prípadne si príďte pokecať na chat.

Ten Josh si to vie teda načasovať, čo? Dokonca i taký Google ho už pozná. „Najhoršie načasovanie“ a „mysleli ste Josha Davidsona“ si šikovný fanúšikovia Castla a Beckettovej nemohli odpustiť.

Možno ste si už povšimli, že na webe vychádzajú titulky vždy skôr, na ostatné stránky s titulkami ich umiestňujeme s dňovým oneskorením. Takže ak ste nedočkaví na nové časti, viete kam zavítať.

Ešte skôr než sa pustím do popisovania jednotlivých epizód, nedá mi nespomenúť vysokú sledovanosť 3x18 One Life To Lose. Telenovely (mydlové opery) majú v USA asi veľkú podporu, keďže sledovanosť vyskočila na približne 12,7 miliónov divákov. Môže zato propagácia i vystupovanie známych hercov z telenovely All My Children. Táto epizóda sa dokonca natáčala v natáčacích priestoroch All My Children.

Castle tak konečne porazil klesajúcu sledovanosť, ktorá sa pohybovala v hodnotách 9-10 miliónov divákov. A myslím, že po prvý raz v tejto sérii dokonca porazil v sledovanosti i Hawaii O-Five.

Takže už sa môžeme pustiť do informácii k ďalším častiam. Stanica ABC už oficiálne potvrdila vysielací plán a tak sa v najbližších týždňoch dočkáme každý týždeň novej časti. 11. apríla nás čaká 3x21 The Dead Pool a potom nasleduje pravdepodobne dvojtýždňová pauza. Castle sa následne vráti na obrazovky 2. mája s časťou 3x22 To Love and Die in L.A.

Zajtra nás čaká časť 3x19 Law & Murder, ktorá sa odohráva v súdnej sieni. Jeden z porotcov sa totiž priamo počas procesu zložil na zem. Lanie pri pitve zisťuje príčinu smrti – otrava kyanidom. A tak sa súdny proces stáva vyšetrovacím procesom, kde každý má previnilé svedomie.

Castle a Beckettová vyšetrujú smrť porotcu významného súdneho porotcu. Preto pred okrskom stanujú novinári, chtiví akýchkoľvek šťavnatých informácii. Lanie im v márnici oznamuje, že ich obeť bola otrávená a príznaky naznačujú otravu kyanidom. V tej chvíli sa opäť ukáže Castlove morbídne nadšenie, ktoré sa pod pohľadom oboch prítomných žien snaží rýchlo ukryť.

Castle sa zdôveruje Beckettovej, že dcéra mu klamala o tom, kam si vyrazila. Keď sa Beckettová spýta odkiaľ to vie, prizná sa, že z GPS aplikácie, ktorá sleduje jej mobil. Beckettovej sa to samozrejme nepáči, keďže je to narušenie jej súkromia. Opäť môžeme byť svedkami toho, ako každý zastáva opačný názor.

Castle sa snaží nenápadne vyzvedieť od Alexis kde bola. On síce vie presne kde bola vďaka novej aplikácii v jeho mobile, ale aj tak sa snaží prichytiť svoju dcéru pri klamaní. Tá sa však len tak jednoducho nepoddá a zisťuje ako sa to dozvedel. Castle si vymyslí fiktívneho priateľa JJ-a, ktorý ju vraj videl v Brooklyne. Alexis však otcove klamstvo hneď odhalí, keďže JJ Adams bola vymyslená postava. A tak sa Castlove vypočúvanie dcéry úplne otočí a Alexis vďaka svojej skvelej dedukcii zistí, že ju sledoval pomocou jej telefónu. Alexis však nie je až taká bezbranná a svojho otca dokáže veľmi rýchlo uzemniť.

Štátny prokurátor a zároveň priateľ kapitána 12. okrsku navštívi Montgomeryho na stanici. Prípad na súde nevyzerá dobre a vražda porotcu, ktorý sa obával o svoj život sa musí v záujme všetkých vyriešiť čo najskôr. Len čo prokurátor odíde, Montgomery sa zdôverí Castlovi a Beckettovej, že to bolo po prvý raz, čo ho štátny prokurátor navštívil na okrsku v čase jeho pôsobenia ako kapitána policajných zložiek.

Promo fotky k tejto časti ste si mohli pozrieť už v predchádzajúcom článku.

Nasledujúci pondelok, t.j. 4. apríla nás čaká epizóda 3x20 Slice of Death, v ktorej Castle a Beckettová budú vyšetrovať prípad vraždy muža, ktorého telo je nájdené v pizzerii v peci. Ich obeť bola známym reportérom, ktorý pripravoval článok o vojne medzi pizzeriami. Známou herečkou vo vedľajšej úlohe je Liz Vassey, ktorú ste mohli vidieť účinkovať nielen v CSI, ale aj po boku Nathana Filliona v Dr. Horrible’s Sing-Along Blog. V tejto časti si zahrá realitnú agentku, ktorá sa ocitne uprostred tohto vyšetrovania.

Ďalší týždeň bude nasledovať 3x21 The Dead Pool, v ktorej sa naše dynamické duo ujme prípadu vraždy plaveckého šampióna. V tejto časti sa stretneme s Brendanom Hinesom, známym najmä zo seriálu Lie To Me. Brendan si zahrá mladého nádejného spisovateľa Alexa Conrada, ktorého Castle vezme pod svoje ochranné krídla. Privedie ho na okrsok, aby zistil kde Castle čerpá inšpiráciu. Toho však viac zaujme Beckettová, než možné námety na písanie. Beckettová si o novom chránencovi myslí, že je vtipný a Castle začne žiarliť.

Castle pozve Alexa na jeho poker párty, kde mu svetoznámy autori ukážu ako to chodí v ich kruhoch a uzemnia zelenáča Alexa.

Ďalej sa objavili dve videá z natáčania. Fanúšikovia sa môžu staviť na pľaci a nechať sa vyfotiť a popodpisovať si fotky. Adresy natáčania sa dajú zistiť, bohužiaľ pre nás je to ďaleko.

Túto scénu vraj natáčali niekoľkokrát, takže dievčina čo tam bola to videla niekoľko raz. Všimnite si v druhom videu ako si Nathan a Stana naraz upravia vlasy.

Po tejto časti nás čaká dvojtýždňová pauza. Castle sa vráti na televízne obrazovky až 2. mája s dlho očakávanou epizódou 3x22 To Love and Die in LA, ktorej dej sa bude odohrávať v Los Angeles. Zaujímavosťou je, že seriál Castle sa celý natáča v Los Angeles, vyhýbajú sa však miestam s palmami. Tentoraz budeme vidieť davy ľudí, more, surferov a veľa šortiek. Práve dnes natáčajú tie davy ľudí, surferov a more a mám pre vás zopár fotiek od štábu.

Teraz je v Los Angeles ráno a herci i štáb prichádzajú na natáčanie. Posielajú nám pekné fotky mora. Táto je od Nathana Filliona.

A jedna najčerstvejšia z natáčania. Dominica Purcella si pravdepodobne pamätáte, hoci tu je dosť zmenený... a hlavne s vlasmi. Vraj môžeme čakať, že táto časť bude nabitá akciou.

Táto epizóda sa práve natáča, takže koncom týždňa by nás mohli čakať aj nejaké promo fotky. To však nie je všetko – minulý týždeň sa objavili mnohé spoilery, ktoré zahŕňali aj túto časť.

Vôbec nebolo isté, či sa tejto epizódy dočkáme ešte v tejto sérii. Andrew Marlowe totiž spomínal, že ak ju nestihnú v tejto sérii, tak si ju budeme môcť pozrieť v 4. sérii. Už začiatkom týždňa sa zjavila informácia, že Castle a Beckettová skončia v hoteli – v spoločnej hotelovej izbe. Znie to dobre, však? Nadšenie fanúšikov takmer spôsobilo ďalšiu prírodnú katastrofu, ako kedysi pri bozku v 3x13 Knockdown.

Okrem toho sa stretneme s hercami, ktorí budú hrať detektívov Raleyho a Ochou vo filme Heat Wave. Určite si užijeme niekoľko vtipných situácii, pretože výber hercov je úplne opačný než sú Ryan a Esposito. Veď uznajte sami, Ryan Deal a Justice Gamble sú úplnými opakmi Ryana a Esposita. Tentoraz neuvidíme predstaviteľku Nikki Heat, keďže herečka Laura Prepon natáča pilotný diel iného seriálu. V seriáli sa spomenie, že je na odvykačke.

Ďalším potvrdeným hercom, ktorý sa v tejto epizóde objaví, je D. B. Sweeney, ktorého ste mohli vidieť vo filmoch Ľadové ostrie alebo v Stilleto, kde si zahrala aj Stana Katic. V Castlovi si zahrá detektíva z krádeží, ktorý bude vypočúvať Castla a Beckettovú. Tí dvaja totiž budú vyšetrovať na vlastnú päsť. Vie sa totiž, že Beckettová pocestuje s Castlom do LA kvôli vražde svojho bývalého partnera. Povráva sa, že tento partner bol aj jej učiteľom. A s tým sme sa už stretli v 3x03 Under The Gun. Oficiálne je aj potvrdené, že sa Jason Beghe v tejto časti objaví. Ak to bude pravda, je pochopiteľné prečo by chcela Beckettovú vyšetrovať túto vraždu sama.

Ďalším známym hercom v tejto časti je Jason George, ktorého v súčasnosti môžete vidieť v seriáli Off The Map z lekárskeho prostredia v džungli. Zahrá si tu zamestnávateľa.

Ďalšou známou tvárou je Dominic Purcell, ktorého si možno pamätáte zo seriálu Prison Break, ktorý sa stal celosvetovo veľkým hitom.

Nedávno sa objavila správa, že Castle a Beckettová počas návštevy LA zájdu do Santa Monica Pier. Je to zábavný park. Možno sa dočkáme i romantickej jazdy nášho dua na ruskom kolese.

Čaká nás však aj akcia, pretože Ryan a Esposito sa zapletú do prestrelky. Zdá sa, že budú ochraňovať svedkyňu Violet Youngovú (Julia Voth). Táto scéna sa musela natáčať viackrát, pretože jeden záber pokazil štekajúci pes.

Názov predposlednej časti tejto série ešte nie je známy, Terri Miller však už usilovne pracuje na scenári. Stanica ABC už potvrdila vysielací čas poslednej epizódy 3x24 Knockout. So seriálom Castle sa do jesene rozlúčime 16. mája.

Zdroj: tvline.com, spoilertv.com, tvovermind.com, castlespoilers.blogspot.com

Autor: AmyF

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (5 hlasov, priemer: 5,00 z 5)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Prečítané 446 krát, Tagy: , , , , , , , , Pridať komentár
Komentáre (0) Spätné odkazy (0)

Žiadne komentáre.


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód