Castle-sk.com
26Feb/1136

Ukážky z 3×17 Countdown

3x17 Countdown

Už sa nám to blíži! V utorok si budeme môcť pozrieť pokračovanie napínavého dvojdielu, v ktorom New York ohrozuje stratená špinavá bomba. Pre nedočkavcov mám dve promo videá a niekoľko ukážok.

POZOR! Článok obsahuje spoilery!

Ak ste si už pozreli 3x16 Setup, viete, že Beckettová a jej tím sa ujali vyšetrovania prípadu zavraždeného sýrskeho taxikára. Postupom času sa však ukáže, že taxikár bol zapletený v niečom oveľa horšom, než s čím sa doteraz stretli. V jeho sklade totiž našli stopy po rádioaktívnom materiáli. Prípad potom preberá agent z Národnej bezpečnosti Fallon, ktorého nekonvenčné vyšetrovacie metódy otrasú nielen Beckettovou.

Ako to už u Castla býva zvykom, jeho nezvyčajný náhľad privádza do problémov nielen jeho, ale aj Beckettovú. Fallon oboch stiahne z prípadu. To by však nebol Castle, aby nemal záložný plán a neujal sa vlastného vyšetrovania doma – hoci aj na závese z kúpeľne.

Zistenia privádzajú jeho i Beckettovú do zdanlivo opusteného skladu, kde po otvorení dodávky našli bombu s nastaveným odpočítavaním. Nemajú však čas ani len zavolať posily, pretože po nich okamžite začali strieľať teroristi. Ich jedinou záchranou by bolo skryť sa do mraziarenského kontajnera a vyčkávať, kým teroristi jeden po druhom nevojdú. Beckettová by ich tak mohla postupne postrieľať. Jej plán však má takú menšiu chybičku krásy – teroristi ich v tom mraziarenskom kontajnery zamknú...

Utorková časť 3x17 Countdown bude nadväzovať na koniec 3x16. Už minulý utorok boli k dispozícii dve promo videá – jedno oficiálne (americké), druhé kanadské. Kanadské sa u fanúšikov teší väčšej obľúbenosti.

New York delí od najväčšej pohromy v histórii Ameriky len niekoľko hodín. Odpočítavanie posledných hodín začalo a bomba vybuchne presne o štvrtej. Agent Fallon bude musieť spojiť svoje sily s Beckettovou a Castlom, aby zistili kto za tým všetkým stojí, našli bombu a zneškodnili ju. Hodiny tikajú a New York delí od katastrofy iba charizmatický agent, bystrá detektívka a úspešný spisovateľ.

Stávky sú vysoké, napätie sa zvyšuje a prvoradým cieľom je nájsť bombu. Agent Fallon neváha vytiahnuť zbraň na podozrivého, ak by mu to mohlo pomôcť určiť kde sa bomba nachádza. V stávke sú životy všetkých obyvateľov New Yorku, rodín, susedov, priateľov i nepriateľov.

Ale čo ak Beckettová s Castlom nájdu bombu? Čo potom? Ani jeden z nich nie je trénovaný pyrotechnik a bezpečne odpojiť jadrovú bombu bez znalostí a schopností je nebezpečné. Prestrihnutie zlého káblika sa môže zapísať do histórie pod najväčšiu katastrofu ich rodnej krajiny.

Castle a Beckettová sú uväznení v mraziarenskom kontajneri. Všetky pokusy na útek zlyhávajú, dokonca ani vyrazenie dverí či výstrely zo zbrane nefungujú. Teplota je pod bodom mrazu a väzni nám začínajú postupne zamŕzať. Nevyzerá to pre nich nádejne. Beckettová je taká zoslabnutá, že ledva zašepká Castlovi na rozlúčku „Chcem, aby ste vedeli, ako veľmi...“.

Väčšina fanúšikov tam počuje náznak „I lo...“, čo znamená, že ho miluje. Ale nie každý to tam počuje, preto to ostáva pre nás až do odvysielania záhadou.

Detektívi Ryan a Esposito si robia starosti o Castla a Beckettovú, pretože ani jeden z nich nedvíha telefón. Castle sa podľa Alexis ani nevrátil domov. Kapitán Montgomery však o tom nechce nič počuť. Podľa neho si tí dvaja mohli pokojne zájsť na jedno vychladené pivko. Ich čaká dôležitejšia práca – nájsť bombu. A kapitán potrebuje všetkých svojich ľudí, aby sa sústredili iba na tento jeden jediný cieľ.

Teplota je pod bodom mrazu a Castlovi a Beckettovej ostáva len niekoľko hodín, než zmrznú na kosť. Nikto nevie, že sú tam zavretí. Nikto im teda nemôže pomôcť. Mobil nemá žiaden signál, takže sa ani nikomu nedovolajú. Iná cesta ako dverami nie je, preto sa ich Beckettová snaží vyraziť. Ale čo zmôže malé žieňa oproti oceľovým dverám?

Čas vypršal. Beckettovej a Castlovi už zostáva len niekoľko minút. Úplne vysilení a zmrznutí na kosť sa opierajú o seba, aby tak aspoň trochu nabrali teplo toho druhého. Keď už neostáva nádej na prežitie, každý má potrebu odísť bez výčitiek. Preto sa Castle snaží ospravedlniť za svoje správanie, za to že ich do toho oboch zatiahol. Nie je to však ničia chyba a oslabená Beckettová sa nezmôže na nič viac, než krátke utešenie. Bombu predsa našli. Čo tam po tom, že kvôli tomu umrznú.

Castle sa spamätáva z podchladenia doma, kde mu robia spoločnosť Martha a Alexis. Castle ich požiada, aby opustili New York a išli do Hamptons. Nesmú sa pýtať prečo a Castle im ani nemôže prezradiť dôvod. Teraz je to v ich milovanom meste priveľmi nebezpečné. Nesmú o tom nikomu povedať, pretože čím viac ľudí by to vedelo, tým väčšia panika by sa spustila. Reťazová reakcia by bola nezadržateľná, pretože každý by sa snažil dostať svojich milovaných z mesta do bezpečia. Alexis tak o tom nemôže povedať ani Ashleymu, hoci je to jej frajer.

Castle a Beckettová sú späť na okrsku. Tam vonku je predsa bomba, ktorú treba nájsť a zneškodniť, a každá pomocná ruka je dobrá. Po udalostiach vo vyšetrovacej miestnosti, kde agent Fallon hrozil podozrivému zbraňou sa Castle a Beckettová spamätávajú nad kávou v odpočívacej miestnosti. Fallon tým porušil jeho osobné práva a Beckettová s jeho konaním nesúhlasí. Do odpálenia bomby však zostáva len niekoľko hodín a všetci sú pod tlakom. Fallon sa len chopil príležitosti. Jeho zbraň nebola nabitá, takže podozrivému nehrozilo ani najmenšie nebezpečenstvo. To sa ale nedá povedať o Beckettovej zbrani, ktorá bola nabitá, odistená a zamierená na neho. Fallon si je vedomý toho, že ho všetci naokolo môžu nenávidieť. Ale robí si len svoju prácu. Jeho prvoradým cieľom je nájsť a deaktivovať bombu. Ak si pritom narobí zopár nepriateľov, tak nech. Nájsť bombu však nedokáže sám, a preto ich oboch požiada o pomoc.

Tím konečne zistil kam teroristi s bombou smerujú. Existujú však dve cesty, ktorými sa tam hľadaná dodávka môže dostať. Beckettová vyberie Broadway, ale Castle sa s ňou v aute poháda, pretože Beckettovej sa nepáči keď jej Castle kecá do šoférovania. Ale keď jej vysvetlí, že Nazihah (manželka obete) myslí ako taxikárka a že by nešla ulicou, na ktorej je stavenisko, objaví sa pri jeho navigácii čierna dodávka s bombou priamo pred nimi.

Zdroj: youtube.com

Autor: AmyF

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (4 hlasov, priemer: 5,00 z 5)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Komentáre (36) Spätné odkazy (0)
  1. Jasnéé :D Už sa tešíím :) !

  2. Aj ja nedočkavo čakáám na titulky dnes sú samé dobré správy takže aj titulky keby boli no nič lepšie by sa už dnes stať nemohlo :D

  3. Dnes by už mali byť :) Takže vám všetkým vopred poprajem príjemné pozeranie :)

  4. Ďakujeme ti Amy :) .. len nech sú už dnes titulky :D včera som nevydržal a pár sekúd som pozeral aj bez tituliek :P ale musel som to hneď vypnúť inak by som to pozrel aj bez toho aby som tomu celkom rozumel:D

  5. Presne aj ja :D Kukla som iba tú scénu v mraziaku, to ako ich z tamaď zachránili a koniec s tou bombou :D :D :D ale bohato mi to stačilo :D

  6. Sofia: tak ja som len kúsoček zo začiatku ďalej som to nekukal aby som neprišiel o celý dej a ani komentáre na fóre k tej časti radšeej nekukam :D


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód