Castle-sk.com
18Jan/110

Scenárista David Grae a Nikki Heat

castle_nikki_article

Pravda, za každým dobrým seriálom sa skrýva tím dobrých scenáristov. V tomto článku vám zhruba zhrniem vyjadrenie scenáristu obľúbenej časti 3x11 - Nikki Heat.

Kto je za tými trefnými vetami Castla a Beckettovej? Nieže by sme tvrdili, že Nathan a Stana nedokážu vymyslieť a dotvoriť niečo svoje ale nepleťme si to. Teraz máme už tretiu sériu a seriál má u divákov úspech. Kto sú tí géniovia, ktorí vkladajú hercom slová do úst? Vďaka rozhovoru s lektorom workshopu Gotham Writing  a scenáristom Castle Davidom Graem, môžeme menovať autora tohto skvelého scenáru.

21

David Grae má na svedomí epizódu 3x11 NIkki Heat. V rozhovore, spomína a priznáva že ako scenáristu ho celkom určite ovplyvnili aj jeho študenti z wokrshopov, ktoré vedie ako lektor. Televízne seriály musia byť predsa veľmi dobre prepracované. Čo ho teda zaujalo na Castle? „Ako začínajúceho scenáristu ho určite zaujme Castlov charakter. Castle nie je typická kriminálka. Jeho žarty a osobnosť je v každej epizóde tak dôležitá asi ako záhadná vražda. Policajná práca ako taká nám dáva určitú formu alebo štruktúru. Ale seriál sa začína až vtedy, keď sú z tejto vraždy postavy nadšené a až potom začína tá pravá zábava.“ Čo bolo prekvapujúce pre Davida, keď spolupracoval s rukou zákona? „Bývalá detektívka, s ktorou som na Castle pracoval, ma prekvapila, keď mi ukázala vyšetrovacie metódy. To ako vyšetrujúci zlomia podozrivých alebo vrahov je fascinujúce.“, spomína.

Zdroj: writingclasses.com

Autor: Verde

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (1 hlasov, priemer: 5,00 z 5)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Prečítané 188 krát, Tagy: , , , , , Pridať komentár
Komentáre (0) Spätné odkazy (0)

Žiadne komentáre.


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód