Castle-sk.com
14Nov/100

Únos mimozemšťanmi – AKTUALIZOVANÉ!

3x09 Close Encounters of the Murderous Kind

V pondelok nás čaká nová časť plná nadprirodzených udalostí, Castlových neskutočných teórií, tajomných vládnych agentov a možno sa nakoniec i E.T. dovolá domov. A čaká nás aj dlhá pauza vo vysielaní – Vianočná prestávka.

AKTUALIZOVANÉ! - Tak predsa sa na poslednú chvíľu objavili ďalšie ukážky z časti 3x09. Nájdete ich na konci článku s krátkym opisom.

V pondelok v noci nás čaká posledná časť pred dvojtýždňovou prestávkou vo vysielaní. V týchto dvoch týždňoch sa budú pravdepodobne v USA vysielať niektoré staršie časti a nasledovať na Mikuláša, 6. decembra, bude nová časť a zároveň posledná v tomto roku – 3x10 s názvom Last Call. Potom môžeme očakávať ďalšiu pauzu vo vysielaní, tentokrát tri týždne. S novou časťou 3x11 Poof, You’re Dead sa teda stretneme až začiatkom januára.

Ale aby producenti iba nekazili svojím verným fanúšikom predvianočnú radosť, na svetlo sveta sa dostala správa, že 3. séria bude rozšírená o dve časti a bude teda mať 24 častí. To už je dôvod na radosť, no nie?

Tento týždeň je veľmi chudobný na ukážky z časti 3x09 Close Encounters of the Murderous Kind (Blízke stretnutia vraždiaceho druhu). K videniu máme iba promo video a jednu ukážku, ktorá však nestráca na svojej zaujímavosti.

Keď nájdu známu astrofyzičku zavraždenú za zvláštnych okolností v jej vlastnom aute, Castle zavtipkuje a použije jednu zo svojich mimozemských teórií. Čím bližšie sa však Beckettová a Castle dostávajú k pravde, tým pravdepodobnejšie a reálnejšie sa stávajú Castlove teórie. Astrofyzička zomrela za nadprirodzených okolností, zachytila neznámy signál a vyšetrovaniu jej smrti sa snaží za každú cenu zabrániť tajomný agent FBI. Nájsť pravdu je prvoradé a preto možno aj Beckettová začne veriť v nadprirodzené bytosti „tam vonku“.

Castle počas jazdy autom sumarizuje všetky fakty, ktoré sa počas vyšetrovania dozvedeli. Stále viac a viac tento komplikovaný prípad pripomína jednu z častí sci-fi seriálu Akty X, v ktorej pôvabný agent FBI Mulder spolu so svojou červenovlasou inteligentnou kolegyňou Scullyovou riešia zdanlivo nevyriešiteľné prípady.

Čím viac teórií pritiahnutých za vlasy Castle vymýšľa, o to viac sa Beckettová snaží nájsť vedecké vysvetlenie pre všetko, čo sa v prípade udialo. Neverí, že by nejaký zelení mužíčkovia z inej planéty prileteli na Zem, zabili astrofyzičku a odfičali zase preč. Ale aj jej vierou v realitu otrasie náhly výpadok všetkej elektroniky v dosahu. Auto s čerstvo vymenenou batériou, mobily, dokonca i Castlove hodinky vypovedajú v tej istej chvíli službu. Náhoda? Nie, nie. Nadprirodzené svetlo ako vystrihnuté z klasických sci-fi filmov je už priveľa, aby to všetko bola len čistá zhoda okolností...

Tím vyšetruje záhadnú vraždu astrofyzičky, aká ešte nemala obdobu. Znetvorené telo, ktoré vyzerá ako po explozívnej dekompresii, našli v jej vlastnom aute. Explozívna dekompresia je možná len v nulovej gravitácii a teda iba vo vesmíre. To samozrejme vyburcuje Castlovu predstavivosť a hneď príde s teóriou, že ju zabili mimozemšťania. Jeho bláznivú teóriu podporuje i kniha, ktorú našiel na zadnom sedadle. Tá sa venuje „štvrtému druhu“, ako sú zvyčajne označovaní mimozemšťania.

Castle sa so svojou dcérou Alexis chystá na dlhú túru. Alexis spomenula Ashleymu kam sa chystajú a Ashley by sa rád pridal i so svojimi rodičmi. Tí sa však chcú najskôr s Castlom stretnúť. Hneď si vymyslí teórie, prečo ho chcú Ashleyho rodičia stretnúť – aby sa ubezpečili, že nenechá ich syna niekde na skalnatom previse. Aby ich očarili, pozvú ich na večeru. Martha sa hneď ponúkne, že im uvarí, no Richard okamžite odmietne. Nechcú ich predsa odradiť alebo otráviť, no nie?

Castle sa stále nechce vzdať svojej teórie o únose astrofyzičky a spôsobu, akým bola zabitá. Beckettová sa mu snaží všetky jeho dotazy racionálne vysvetliť, no Castle sa nevzdáva. Svoje protiargumenty nachádza v knihe, ktorá akoby opisovala celý zážitok obete – únos, svetlá i očipovanie.

Novú časť 3x09 Close Encounters of the Murderous Kind si budeme môcť pozrieť už tento utorok. Odkazy na stiahnutie nájdete hneď ráno na fóre a titulky vám prinesieme v nasledujúcich dňoch.

Autor: AmyF

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Zatiaľ žiadne hodnotenie)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Komentáre (0) Spätné odkazy (0)

Žiadne komentáre.


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód